Už nám je to jedno?

Autor: Jan Kendera | 22.3.2018 o 17:25 | Karma článku: 4,41 | Prečítané:  534x

Poprava novinára čo odhalil spojenie mafie s premiérom obnovila protesty proti premiérovi, ministrovi vnútra, prezidentovi polície a špeciálnemu prokurátorovi. Odstúpili minister kultúry, vnútra, premiér, ministerka spravodlivosti

Každému je jasné, že tu niečo nie je v poriadku. Podľa posledných udalostí, sa Slovensko nemôže porovnávať ani len s post-komunistickým Slovinskom, kde premiér odstúpil dobrovoľne pre podozrenie z korupcie. U nás je premiér s korupcie podozrivý už roky, to isté platí o ďalších menovaných, aj nemenovaných ministroch, protestuje sa vo veľkom už niekoľko krát, a premiér necíti najmenšiu potrebu odstúpiť??? A keď ho k tomu donútia masy ľudí a koaličný partner, pri podaní demisie sa vysmieva prezidentovi do očí? ... Poďme ďalej. Je tu nový premiér, ktorému prezident neuzná návrh na ministra vnútra. Náhradník sa nájde behom 24 hodín? A máme tu novú vládu, ktorá má občanom obnoviť dôveru v štát? Je legitímne, aby poslanec podozrivý s prepojenia na mafiu zasadal v parlamente?

Nežiadali sme na uliciach ešte o odstúpenie prezidenta policajného zboru a špeciálneho prokurátora? Pripomínam, že tieto požiadavky, spolu s požiadavkami o odstúpenie premiéra a ministra vnútra pre podozrenie z korupcie tu boli dávno pred vraždou novinára ktorý o korupciách na najvyžších miestach písal už dávno. Pripomínam, že už tu nejde o vilu Bonaparte, ide tu o mafiu spolupracujúcu s vládnou stranou!

Je síce pekné, že prezident sa neukázal bezmocný, no nemal naviac? Nemohol vysloviť podmienku, že minister vnútra nesmie byť zo strany Smer? Nemohol Vysloviť podmienku na abdikáciu špeciálneho prokurátora a prezidenta polície?

Organizátori pochodov za Slušné Slovensko, dokázali ste veľa, ale máte naviac! Nedajte sa odradiť. Ak predčasné voľby nie je možné dosiahnuť, nech sa dosiahne aspoň to, že prezident policajného zboru a špeciálny prokurátor budú ľudia úplne nezávislí od politickej strany, minimálne od Smeru. Toto bude možno viac než predčasné voľby!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ako (ne)funguje bikesharing v Bratislave po prvom týždni

Pre ľudí sú žlté bicykle najmä atrakcia.

DOMOV

Smer bude hľadať nového ministra, Imrecze má konkurenta

Guvernéra NBS má vystriedať Kažimír.


Už ste čítali?